...
Bezpieczeństwo i Higiena Pracy

Obsługa BHP
Wrocław

Na pracodawcy spoczywa wiele obowiązków związanych z BHP. Obowiązki pracodawcy wynikają bezpośrednio z Kodeksu Pracy. Pracodawca musi zadbać o wstępne szkolenia bhp najpóźniej w dniu przyjęcia pracownika, a także organizować okresowe szkolenia BHP. Obowiązkiem Pracodawcy jest także stworzenie odpowiednich warunków w miejscu pracy, monitorowanie i ocena ryzyka zawodowego. Obowiązkiem Pracodawcy jest przestrzeganie przepisów prawa praca, a także posiadanie wymaganych dokumentów, dzięki którym potwierdzi wywiązywanie się z obowiązków BHP. Pracodawca powinien także zapewnić instrukcje BHP na stanowiskach pracy i badania medycyny pracy. Pracodawcy odpowiedzialni są za tworzenie warunków BHP – często kultura bezpieczeństwa wpisywana jest w politykę BHP a postanowienia odbywają się w formie Zarządzeń.  Rola pracodawcy nie kończy się jednak tylko na tym – pozostaje jeszcze zarządzenie odzieżą roboczą, dobór środków ochrony indywidualnej, nadzór bhp nad przestrzeganiem zasad w zakładzie pracy, a jeżeli dojdzie do wypadku przy pracy konieczność ustalenia przyczyn wypadku i sporządzenie dokumentacji powypadkowej. Dochodzą także obowiązki wynikające z zapobiegania chorobom zawodowym, użytkowania maszyn, pomiary środowiska pracy i zabezpieczenia przed czynnikami w nim występującymi (jak np. hałas, pyły, drgania, substancje chemiczne), kolejne obowiązki to konieczność organizowania ćwiczeń ewakuacyjnych czy okresowe przeglądy budynku. Kolejne obowiązki BHP jakie dotyczą pracodawcy to przepisy przeciwpożarowe. Obecne prawo dotyczące bezpieczeństwa pożarowego reguluje głównie uchwalona przez Sejm Rzeczpospolitej Polskiej ustawa o ochronie przeciwpożarowej z dnia 24 Sierpnia 1991 roku wraz z kilkudziesięcioma aktami prawnymi niższych rzędów. Nie rzadko zdarza się, że to pracodawcy są właścicielami obiektów budowlanych w których pracę wykonują zatrudnieni przez nich pracownicy, nakłada to na pracodawców (będących administratorami budynku) dodatkowe obowiązki. W zależności od branży w jakiej działa Pracodawca zastosowania (jak np. budowlana czy produkcyjna) mogą mieć przepisy szczególne związane z zagrożeniami środowiska. Czym innym jest BHP na budowie a czym innym BHP w zakładzie produkcyjnym. Pracodawca może sam realizować te wszystkie obowiązki, może także skorzystać z naszej propozycji obsługi BHP Wrocław, czy skorzystać z jednorazowych usług BHP.

Dobierz najlepszą ofertę profesjonalnej obsługi BHP

Outsourcing BHP Wrocław

BHP w zakładzie produkcyjnym będzie różniło się w zależności od profilu działania przedsiębiorstwa i charakterystyki produkcji. W zależności od tego na czym polega produkcja, co jest produkowanie i z wykorzystaniem jakiej technologii – inne będą zagrożenia towarzyszące procesowi pracy, a tym sami stwarzające ryzyko wypadku pracownika. Duże znaczenie dla BHP w firmie będą miały działy występujące w strukturze organizacji. Przykładem będzie BHP na magazynie. W zależności od używanych wózków jezdniowych (zasilanie akumulatorem kwasowo-ołowiowym lub baterią litowo-jonową) czy sposobem magazynowanie (podłoga lub magazyn wysokiego składowania), ilość pracowników, sposób rozładunku, składowane środki chemiczne – nadzór bhp i zadania jakie musi podjąć pracodawca będą inne. Inne środki ochrony zbiorowej i indywidualnej będzie musiał zapewnić Pracodawca w przypadku np. budowy niż Produkcji. Kolejnym elementem jaki będzie musiał zostać przeanalizowany to działanie maszyn, przy których często występuje ryzyko wypadku związanego z ruchomymi elementami urządzenia, prądem elektrycznym czy substancjami chemicznymi. Maszyny powinny też spełniać wymagania minimalne a samo miejsce produkcji wymagania wskazane w przepisach szczególnych (jak chociażby te regulujące przepisy bhp w zakładach produkcji żywności). Bez względu na profil prowadzonej działalności zapraszamy to skorzystania z outsourcingu bhp Wrocław – pełnimy zadania służby BHP, gwarantując najlepszą jakość usług.

Obsługa BHP Budowy Wrocław

Jako branże która charakteryzuje się bardzo wysokim wskaźnikiem wypadkowości zaliczyć można budownictwo. Grupą, która według danych Państwowej Inspekcji Pracy (PIP) najczęściej ulega wypadkom lekkim, ciężkim i śmiertelnym są robotnicy budowlani robót stanu surowego jak i robót wykończeniowych. Jako najczęstsze przyczyny nieprawidłowości na budowach wskazywane są:

  • Niski poziom wiedzy bhp (np. brak szkoleń bhp),
  • Oszczędzanie na wydatkach na bezpieczeństwo (np. brak obowiązkowych zabezpieczeń),
  • Zatrudnienie niewykwalifikowanych pracowników,
  • Brak lub niewłaściwa ocena ryzyka zawodowego na budowie,
  • Małe zainteresowanie problematyką BHP na budowie (brak świadomości).

Często inwestycje budowlane wykonywane są przez wielu podwykonawców. Stwarza to problemy w sferze zarządzania bhp, głównie odnoszące się do koordynacji i nadzoru bhp na budowie. Kolejnym elementem charakterystycznym dla bezpieczeństwa na budowie jest to że prace wykonywane są także pod gołym niebem, w rozwojowych warunkach sprzyjających aktywizacji zagrożeń. Nadzór na budowie i doradztwo bhp powinno być priorytetem mającym na celu reagowanie na szybko zmieniające się warunki pracy, a tym samym na zagrożenia występujące na budowie. Ustawa prawo budowlane określa szczegółowo wszystkie prawa i obowiązki projektu budowlanego dotyczące m.in zapewnienia bezpiecznych warunków pracy, do których zalicza się: inwestora, inspektora nadzoru inwestorskiego, projektanta, kierownika budowy lub kierownika robót. Elementy BHP na budowie które należy uwzględniać analizując ryzyko zawodowego na budowie, a także sprawując nadzór BHP to m.in.:

  • Bezpieczeństwo zagospodarowania terenu budowy,
  • Składowanie i bezpieczny transport na budowie,
  • Instalacje i urządzenia elektryczne na budowie,
  • Bezpieczeństwo maszyn i urządzeń budowlanych
  • BHP przy pracach na wysokości
  • BHP przy pracach ziemne
  • Bezpieczne prace remontowe i rozbiórkowe

Przed przystąpieniem do wykonywania robót budowlanych należy opracować instrukcje ich bezpiecznego wykonywania. W tym celu sporządza się dokument Instrukcja Bezpiecznego wykonywania robót (IBWR) i zaznajamia się z nią pracowników w zakresie wykonywanych przez nich prac.  Skorzystaj z kompleksowej obsługi BHP na Budowie, w ramach swoich usług oferujemy pełny outsourcing, nadzór koordynatora BHP, szkolenia bhp na budowie oraz audyt budowlany.

Usługi BHP Wrocław

Świadczymy usługi BHP dla projektów budowlanych i zakładów produkcyjnych.
Z naszych usług BHP skorzystało wiele podmiotów, a wśród wykonywanych zleceń były nadzory budowlane, zlecenia doradztwa bhp przy projektach budowlanych, tworzenie instrukcji bezpiecznego wykonywania robót (IBWR), opracowywanie planów BIOZ, szkolenia BHP na budowie, oceny ryzyka zawodowego na stanowiskach budowlanych, audyty bhp budowy, kontrole bhp budowy. Obsługiwane przez nas inwestycje zlokalizowane są we Wrocławiu i całej Polsce.

Nadzór BHP Wrocław

Na obsługiwanych przez nas inwestycjach realizujemy także nadzór inwestorski i nadzór BHP:
  • Nadzór inwestorski,
  • Inwestor zastępczy,
  • Projektowanie Konstrukcji budowlanych,
  • Kontrola jakości wykonywanych prac,
  • Oceny stanu, opinie, ekspertyzy.

Sprawdź najlepszą ofertę na nadzór BHP Wrocław. Nadzór BHP we Wrocławiu stanowi kluczowy element zapewnienia bezpieczeństwa i higieny pracy w miejscach pracy, szczególnie inwestycjach budowlanych.

Pełna oferta Usług BHP